Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie SAUJ

11 kwietnia 2024 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podstawowym powodem, dla którego Zarząd Główny SAUJ podjął decyzję o zwołaniu tego zgromadzenia była konieczność zmian, wynikających ze zmienionych przepisów w Statucie SAUJ. Decyzja Walnego Zgromadzenia z czerwca ubiegłego roku o podjęciu działalności gospodarczej wymaga bowiem wpisania Stowarzyszenia do rejestru przedsiębiorstw a to uwarunkowane jest obecnie koniecznością wymienienia w Statucie planowanych obszarów działalności zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności.

Zaproponowane przez Zarząd Główny SAUJ obszary działań:

• 58.11.Z – Wydawanie książek
  • 58.14.Z – Wydawanie czasopism i pozostałych periodyków
  • 58.19.Z – Pozostała działalność wydawnicza
  • 59.11.Z – Działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo, i programów Telewizyjnych
  • 73.11.Z – Działalność agencji reklamowych
  • 82.30.Z - Działalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresów
  • 84.12.Z – Kierowanie w zakresie działalności związanej z ochroną zdrowia, edukacją, kulturą     oraz pozostałymi usługami społecznymi z wyłączeniem zabezpieczeń społecznych
  • 85.59.B – Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane
  • 85.60.Z – Działalność wspomagająca edukację
  • 90.03.Z – Artystyczna i literacka działalność twórcza.
  • 94.99.Z – Działalność pozostałych organizacji członkowskich gdzie indziej niesklasyfikowana

zostały przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w głosowaniu przyjęte, zostaną wpisane do Statutu a następnie przesłane do XI Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego w Krakowie celem wpisania SAUJ do rejestru przedsiębiorstw.

Zarząd Główny SAUJ przedstawił także propozycję nadania tytułu Honorowego Członka SAUJ następującym osobom:

Prof. dr hab. Urszula M. Doleżal

Mgr Maria Dolik

Mgr Jan Gaweł

Mgr Monika Harpula

Prof. dr hab. med. Artur Jurczyszyn

Mgr Lena Kumięga-Tarchała

Prof. dr hab. Jan Michalik

Mgr Grzegorz Murzański

Mgr Barbara Nikorowicz

Mgr Aleksandra Paja

Prof. dr hab. Jacek Popiel

Mgr Barbara Rosławiecka

Prof. Piotr Laidler – Prezes  Stowarzyszenia przedstawił kolejno laudacje dotyczące każdej z ww. osób. W tajnym głosowaniu Zjazd zaaprobował propozycje Zarządu Głównego i Osobom tym nadano tytuły Członków Honorowych.

Obecny na Zgromadzeniu prof. dr hab. n. med. Wojciech Nowak  działając w imieniu JM Rektora UJ prof. dr. hab. Jacka Popiela, przekazał  Prezesowi SAUJ prof. dr. hab. n. med. Piotrowi Laidlerowi pismo gratulacyjne z okazji przyznania Mu przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego  odznaczenia Honoris Gratia za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.

Wszyscy zgromadzeni Przyjaciele i Koledzy prof. Piotra Laidlera czuli się niezwykle usatysfakcjonowani i  wydarzenie to zakończyło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie.