Relacje z wydarzeń

Hej Kolęda, Kolęda !!

Hej Kolęda, Kolęda !!

28.01.2024
25 stycznia w czwartek o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Absolwentów UJ – w sali 21 Collegium Novum odbyło się towarzyskie, nieoficjalne spotkanie członków SAUJ. Spotkania takie odbywały się od lat, niestety z 3 letnią przerwą spowodowaną sytuacją epidemiologiczną. W tym okresie z oczywistych powodów spotkania w większych grupach nie mogły mieć miejsca. Od teraz, miejmy nadzieję, że nic nie stanie temu na przeszkodzie, wracamy do tej, jakże miłej tradycji, nieoficjalnych spotkań towarzyskich.
więcej o Hej Kolęda, Kolęda !!
Spotkanie Noworoczne 2024

Spotkanie Noworoczne 2024

28.01.2024
Tradycyjnie już, 20 stycznia 2024, członkowie naszego Stowarzyszenia spotkali się w historycznej Auli Collegium Novum UJ aby uczcić nowy rok i podtrzymać łączące nas więzy towarzyskie. Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza, bardziej oficjalna odbyła się w Auli a na następną, mającą bardziej charakter towarzyski, wszyscy uczestnicy przenieśli się do Sali 52 w Collegium Novum. Druga część Noworocznego spotkania poświęcona rozmowom, wspomnieniom, planom na przyszłość upłynęła w niezwykle miłej i przyjacielskiej atmosferze. Żywa dyskusja dotyczyła także obchodzonej w tym roku 60 rocznicy powstania i działalności Stowarzyszenia Absolwentów UJ.
więcej o Spotkanie Noworoczne 2024
Zmarła prof.  dr hab. Krystyna Dyrek

Zmarła prof. dr hab. Krystyna Dyrek

26.01.2024
Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego z żalem zawiadamia o śmierci 12. stycznia 2024 roku, naszej Członkini prof. dr. hab. Krystyny Dyrek – wybitnej uczonej, której życie i kariera naukowa była przez niespełna 60 lat związana z naszym Uniwersytetem. Była m. in. prodziekanem Wydziału Chemii w latach 1984-1990 i prorektorką Uniwersytetu Jagiellońskiego (1990-1993). Do roku 2000 roku – a więc do chwili przejścia na emeryturę, kierowała Zespołem Katalizy i Fizykochemii Ciała Stałego na Wydziale Chemii UJ.
więcej o Zmarła prof. dr hab. Krystyna Dyrek
Wykład prof. dr. hab.  Andrzeja Zolla

Wykład prof. dr. hab. Andrzeja Zolla

15.01.2024
W ramach cyklu wykładów, które uświetniają jubileusz 60-lecia Stowarzyszenia Absolwentów UJ, „Poszukiwanie prawdy i służba społeczeństwu – spotkania z uczonymi”, 11 stycznia 2024 roku w Auli Collegium Novum odbył się wykład profesora dra hab. Andrzeja Zolla, zatytułowany „Wartości konstytucyjne jako fundament społeczeństwa”. Prof. Andrzej Zoll jest profesorem prawa karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletnim kierownikiem Katedry Prawa Karnego, autorem wielu publikacji naukowych, komentarzy, monografii oraz artykułów, doktorem honoris causa Uniwersytetu W Moguncji, Uniwersytetu Wileńskiego oraz Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jest jednym z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie prawa karnego w Polsce. Zainteresowanie wykładem było ogromne. Aula Collegium Novum UJ, z trudem pomieściła słuchaczy.
więcej o Wykład prof. dr. hab. Andrzeja Zolla