Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

 

Zdjęcie dziedzińca w Collegium Maius

 

 

 

 

 

Krakowska Wszechnico!
Nie zniknie z pamięci
co z Katedr Twoich
do serc ludzkich płynie,
wszędzie na świecie
Twoje sławią imię-
Twoi Absolwenci
Czcigodna Uczelnio.

Krakowskiego grodu,
coś blaskiem wiedzy
przez wieki świeciła
zawsze natchnieniem
byłaś dla narodu-
w nim wiara w Ciebie
nieustannie tkwiła.
(Jan Matuszkiewicz)

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Drodzy Członkowie i Przyjaciele Stowarzyszenia Absolwentów UJ.

 

Za nami kolejny rok akademicki. Rok wytężonej pracy, obfitujący w niezwykle ważne dla naszej społeczności wydarzenia. Rok Jubileuszu 60-lecia istnienia Stowarzyszenia, który obchodziliśmy pod honorowym patronatem JM Rektora UJ, prof. Jacka Popiela i Prezydenta Miasta Krakowa Aleksandra Miszalskiego. Uroczysta Akademia Jubileuszowa, która odbyła się 22 czerwca w Auli Collegium Novum pozostanie na długo w pamięci wszystkich członków i zaproszonych gości. To był rok akademicki, w którym  rozpoczęliśmy działalność gospodarczą i kontynuujemy umieszczanie tablic pamiątkowych poświęconych wybitnym profesorom naszej Uczelni a także rok w którym po raz pierwszy organizujemy Zjazd Absolwentów UJ, a odbędzie się on w dniach 14-15 września 2024 r.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Gościom, którzy byli łaskawi wygłosić wykłady w cyklu zatytułowanym Poszukiwanie prawdy i służba społeczeństwu – spotkania z uczonymi. Dziękujemy również Władzom naszej Alma Mater za wsparcie, którego niezmiennie nam udzielają.

Po miesiącach pracy przyszedł oczekiwany przez wszystkich okres wakacji. Na ten czas życzymy Wam wszystkim i Waszym Bliskim udanego wypoczynku. Życzymy, abyście cieszyli się z każdego słonecznego dnia a w dniach deszczowych równie miło spędzali czas w gronie najbliższych i przyjaciół.

Głęboko wierzymy, że wszyscy zdrowi, opaleni i wypoczęci spotkamy się w świetnych humorach w nowym roku akademickim. Już teraz gorąco zapraszamy do współpracy i udziału w Zjeździe Absolwentów i innych wydarzeniach przez Stowarzyszenie organizowanych.

                    

Pozdrawiam serdecznie

w imieniu Zarządu Głównego SAUJ

Prezes, prof. dr hab. Piotr Laidler

Pliki do pobrania
pdf
Tekst życzeń wakacyjnych 2024