Pomiń baner

Logo SA UJ

Szanowni Członkowie, Członkowie Honorowi
i Przyjaciele Stowarzyszenia Absolwentów UJ,

w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego pragnę gorąco zaprosić do udziału w Cyklu wykładów pt. "Poszukiwanie prawdy i służba społeczeństwu – spotkania z uczonymi" w roku Jubileuszowym 60-lecia działalności Stowarzyszenia Absolwentów UJ.

Prezes SAUJ
prof.dr hab. Piotr Laidler

Relacje z wydarzeń

Prof. Piotr Laidler odznaczony Medalem Honoris Gratia

Prof. Piotr Laidler odznaczony Medalem Honoris Gratia

05.04.2024
18 marca 2024 roku Prezydent Miasta Krakowa, prof. dr hab. Jacek Majchrowski nadał odznakę Honoris Gratia prezesowi Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dr. hab. Piotrowi Laidlerowi. Uroczystość nadania odbyła się w Sali Posiedzeń Rady Miejskiej Krakowa. Odznaka Honoris Gratia została ustanowiona Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego z dnia 17 września 2005 r. Nadawana jest instytucjom, stowarzyszeniom, organizacjom i osobom zasłużonym dla społeczności Krakowa.
więcej o Prof. Piotr Laidler odznaczony Medalem Honoris Gratia
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

04.04.2024
25 marca 2024 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci profesora Kazimierza Kostaneckiego. Pomysłodawcami tej tablicy byli dr Elżbieta Wenda – członkini Stowarzyszenia Absolwentów UJ i prof. dr hab. Zdzisław Gajda – prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Wydziałów Medycznych UJ. Fundatorem tablicy jest Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka w Krakowie, której prezesem jest prof. dr hab. n. med. Artur Jurczyszyn. W uroczystości udział wzięli: Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum - prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki, Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. rozwoju prof. dr hab. Jarosław Górniak, prof. dr hab. med. Artur Jurczyszyn, Pani Danuta Opoczka – dyrektor Żłobka Samorządowego nr 14 w Krakowie, na budynku którego, przy ulicy Henryka Sienkiewicza 24, została umieszczona tablica oraz Pani Katarzyna Biecuszek z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków miasta Krakowa, która jako konserwator nadzorowała umieszczenie tablicy.
więcej o Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego
Wykład prof. dr. hab. Piotra Sztompki

Wykład prof. dr. hab. Piotra Sztompki

03.04.2024
Po raz kolejny w ramach cyklu wykładów organizowanych z okazji Jubileuszu 60-lecia SAUJ „Poszukiwanie prawdy i służba społeczeństwu – spotkania z uczonymi” wykład pt. „.Wiarygodność; dobro rzadkie a bardzo potrzebne" wygłosił w reprezentacyjnej Auli Collegium Novum, prof. dr. hab. Piotr Sztompka - Profesor Honorowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykład zgromadził liczne grono słuchaczy, a wśród nich Panią Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Dorotę Malec.
więcej o Wykład prof. dr. hab. Piotra Sztompki
Charytatywne Spotkanie Górskie Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka

Charytatywne Spotkanie Górskie Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka

17.03.2024
W dniach od 8 do 10 marca 2024 w Zakopanem, w pensjonacie Adria odbyło się coroczne, XV Charytatywne Spotkanie Górskie im. Hani i Mieczysława Król – Łęgowskich. Spotkania te, organizowane są przez Fundację Centrum Leczenia Szpiczaka, której Prezesem Zarządu jest prof. dr hab. n. med. Artur Jurczyszyn - Kierownik Ośrodka Leczenia Dyskrazji Plazmocytowych w Katedrze Hematologii, na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fundacja ta, powstała w 2008 roku wspomaga m. in. działalność naukową, profilaktyczną, diagnostyczną i leczniczą na rzecz chorych na szpiczaka mnogiego i inne choroby nowotworowe krwi. Charytatywne Spotkania Górskie skupiają ludzi, których łączy miłość do Tatr i chęć niesienia pomocy ludziom chorym na choroby nowotworowe.
więcej o Charytatywne Spotkanie Górskie Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka