Relacje z wydarzeń

Wykład dra Michała Drahusa

Wykład dra Michała Drahusa

21.04.2024
Kolejnym wykładem z cyklu „Poszukiwanie prawdy i służba społeczeństwu – spotkania z uczonymi” był wykład dra Michała Drahusa pt.: „HYADES – misja kosmiczna Uniwersytetu Jagiellońskiego” Wykład ten zgromadził liczne grono słuchaczy, wśród których byli również prof. prof. rektorzy Andrzej Mania oraz Wojciech Nowak.
więcej o Wykład dra Michała Drahusa
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie SAUJ

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie SAUJ

21.04.2024
11 kwietnia 2024 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podstawowym powodem, dla którego Zarząd Główny SAUJ podjął decyzję o zwołaniu tego zgromadzenia była konieczność zmian, wynikających ze zmienionych przepisów w Statucie SAUJ. Decyzja Walnego Zgromadzenia z czerwca ubiegłego roku o podjęciu działalności gospodarczej wymaga bowiem wpisania Stowarzyszenia do rejestru przedsiębiorstw a to uwarunkowane jest obecnie koniecznością wymienienia w Statucie planowanych obszarów działalności zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności.
więcej o Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie SAUJ
Prof. Piotr Laidler odznaczony Medalem Honoris Gratia

Prof. Piotr Laidler odznaczony Medalem Honoris Gratia

05.04.2024
18 marca 2024 roku Prezydent Miasta Krakowa, prof. dr hab. Jacek Majchrowski nadał odznakę Honoris Gratia prezesowi Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dr. hab. Piotrowi Laidlerowi. Uroczystość nadania odbyła się w Sali Posiedzeń Rady Miejskiej Krakowa. Odznaka Honoris Gratia została ustanowiona Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego z dnia 17 września 2005 r. Nadawana jest instytucjom, stowarzyszeniom, organizacjom i osobom zasłużonym dla społeczności Krakowa.
więcej o Prof. Piotr Laidler odznaczony Medalem Honoris Gratia
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

04.04.2024
25 marca 2024 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci profesora Kazimierza Kostaneckiego. Pomysłodawcami tej tablicy byli dr Elżbieta Wenda – członkini Stowarzyszenia Absolwentów UJ i prof. dr hab. Zdzisław Gajda – prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Wydziałów Medycznych UJ. Fundatorem tablicy jest Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka w Krakowie, której prezesem jest prof. dr hab. n. med. Artur Jurczyszyn. W uroczystości udział wzięli: Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum - prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki, Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. rozwoju prof. dr hab. Jarosław Górniak, prof. dr hab. med. Artur Jurczyszyn, Pani Danuta Opoczka – dyrektor Żłobka Samorządowego nr 14 w Krakowie, na budynku którego, przy ulicy Henryka Sienkiewicza 24, została umieszczona tablica oraz Pani Katarzyna Biecuszek z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków miasta Krakowa, która jako konserwator nadzorowała umieszczenie tablicy.
więcej o Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego